Sbírka potravin – jaro 2024

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Člověk v tísni, Diakonie českobratrské církve evangelické a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Teta drogerie, Rohlik.cz a Košík.cz.

Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.

Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a Evropské federace potravinových bank.

Jarní kolo Sbírky potravin proběhlo v sobotu 13. dubna 2024 a v našem regionu bylo možné do Sbírky přispět v Boskovicích, v COOP supermarketu (Mánesova ulice) v době od 8:00 do 18:00 hodin. Výsledkem Sbírky je darovaných 73,2 kg potravin, které pomohou lidem v nouzi.

 

Více informací najdete na stránce:

https://www.sbirkapotravin.cz/

 

Napsat komentář